Przedsiębiorca opowiada o tym, jak „na pewno“ wysłać DOGE do $1

Z Elon Musk poszedł cicho w ciągu ostatnich dwóch dni, wydaje się, że Mark Cuban wypełnia pustkę z kilkoma znaczącymi rozmowami DOGE na Twitterze. Przedsiębiorca, który jest właścicielem Dallas Mavericks, ostatnio rozgrzewa się do popularnej kryptowaluty, a ostatnio Crypto Bank stwierdził, że ma ona potencjał do dalszego wzrostu. Zgodnie z jego najnowszym tweetem, Cuban przewidział, że token meme „zdecydowanie“ uderzy wkrótce w 1 dolara.

Powodem entuzjazmu Cubana jest gwałtowny wzrost, delikatnie mówiąc, transakcji DOGE na stronie kupieckiej jego drużyny NBA.

Cuban niedawno zdecydował się na umożliwienie użytkownikom płacenia Dogecoinem za bilety na mecz i towary, dzięki partnerstwu z BitPay. W tamtym czasie jego decyzja brzmiała jak strategia marketingowa. Rozmawiając z DealBook, Cuban przyznał, że zdecydował się na akceptowanie płatności w DOGE „ponieważ możemy, i że czasami w biznesie musisz robić rzeczy, które są zabawne.“

W swoim ostatnim tweecie Cuban twierdził, że Dallas Mavericks „dokonali ponad 20 000 Dogecoin w transakcjach“, co uczyniło ich „największym kupcem Dogecoin na świecie“. Po podziękowaniu kryptowalutowym konsumentom koszykówki, Cuban powiedział:

Jeśli sprzedamy kolejne 6,556,000,000 #DOGECOIN warte Mavs merch, Dogecoin będzie DEFINITELY HIT $1 !“.

Jednak tweet szybko uruchomił łańcuch trolli od takich jak Nic Carter i innych, którzy wykonali matematykę. Biorąc pod uwagę ostatnią cenę monety meme, sprzedaż, o której wspomniał Cuban, wyniosłaby około 800 do 1000 dolarów.

Jeden z użytkowników Twittera nie mógł uwierzyć w gwałtowny wzrost, który Cuban przewidział i powiedział:

Wait….are you saying $1000 USD is all you have sold via #doge @mcuban ? Jeśli tak, to ta wiadomość jest satyra af, a ty mówisz, że trzeba sprzedać 327,800,000 mln USD, aby dostać go do dolara. Zaczynam myśleć, że ludzie są głupi. pic.twitter.com/U4oKyaGIhs

– PopulationPaste (@leastImAlive) 6 marca 2021 r.

Tymczasem inni zastanawiali się, kiedy dokładnie Cuban zmienił swój pomysł, że DOGE jest „tylko dla zabawy“ na pewną prognozę skoku o 1900% od jego obecnej ceny.

Mark Cuban odpowiedział jednak, że nadal się bawi i nigdy nie zmienił swojego stanowiska w sprawie tokena. To stwierdzenie może sugerować, że najprawdopodobniej nie traktuje on tokena poważnie, ale tweet zdołał pozostawić wiele miejsca na spekulacje, typowe dla tego, co następuje po tym, jak Elon Musk shills DOGE poprzez swoje kryptyczne tweety.

W momencie publikacji Dogecoin był notowany na poziomie 0,05$ i spadł o 1,9% w ciągu ostatnich 24 godzin.