Raport Feldera pomylił się co do Bitcoina

Były menedżer funduszu hedgingowego Jesse Felder twierdził między innymi, że twarde widelce „zwielokrotniają liczbę i rodzaj Bitcoinsów w obiegu“.

Bitcoiners płacze faul na byłego menedżera funduszu hedgingowego miliarda dolarów

Bitcoiners płacze faul na byłego menedżera funduszu hedgingowego miliarda dolarów Jesse Feldera „niedokładne“ hot take post na blogu o Bitcoin dziś, w którym twierdzi, że krypto aktywów „nie ma sensu jako inwestycji ani jako alternatywy walutowej“. Bitcoiners wydawał się być zaskoczony liczbą rzeczowych nieścisłości w postu pochodzących od kogoś, kto pracuje w finansach.

W 18 listopada na swoim blogu finansowym zatytułowanym „Please Stop Asking Me About Bitcoin,“ Felder twierdzi, że Bitcoin (BTC) nie jest używany jako środek wymiany, ani nie dostarcza żadnego magazynu wartości. Kwestionował również wartość jednej z kluczowych cech kryptojum – jego niedoboru, z zaledwie 21 milionami możliwych monet – twierdząc, że twarde widelce „mnożą liczbę i rodzaj Bitcoinów w obiegu“.

„Jeśli połączysz wszystkie twarde widelce, które Bitcoin przeszedł od czasu jego powstania, liczba wszystkich Bitcoinów w rzeczywistości wzrosła szybciej niż liczba dolarów“, powiedział Felder. „To jest fakt.“

Nie jest to jednak fakt, chyba że pomylisz BCH lub BSV jako część dostawy Bitcoinów. Współzałożyciel Coin Metrics Nic Carter szybko to skorygował, stwierdzając, że „prawie wszystko w tym poście jest złe“ i wskazując, że „twarde widelce nie rozcieńczyły Bitcoin“.

Były zarządzający funduszem hedgingowym twierdził również, że Bitcoin może „zostać zastąpiony przez lepszą kryptokurrency“, która nie została jeszcze stworzona. Więcej niż jeden użytkownik Twittera powiedział, że byłoby to „bardzo mało prawdopodobne“ z powodu efektów sieciowych.

Felder również wydawał się działać w przekonaniu, że sama sieć Bitcoin

Felder również wydawał się działać w przekonaniu, że sama sieć Bitcoin został zaatakowany, a nie niepewność wymiany lub portfele z niskim bezpieczeństwem, gdy twierdził, że „miliony dolarów warte Bitcoin został zhakowany“. Kontynuował:

„Bitcoin może mieć duży sens jako spekulacja. Plany Ponziego mogą się bardzo dobrze sprawdzić w przypadku wczesnych adopcji.“

Pewne twierdzenia Feldera na temat Bitcoina miały wielu użytkowników Twittera, którzy chwalili się, żeby go naprawić.

Byk Bitcoin Anthony ‚Pomp‘ Pompliano był jednym z pierwszych, którzy odpowiedzieli, nazywając słowa Feldera „naprawdę niedokładne“ i oferując edukację byłego menedżera funduszu hedgingowego przez telefon. W ślad za nim poszedł Alex Gladstein, dyrektor ds. strategii w Fundacji Praw Człowieka, stwierdzając, że Felder był „zbyt leniwy, by prowadzić badania“ i nie był w stanie tego zrobić.

Częścią pozornego zamieszania Feldera może być stwierdzenie, że polegał on na „starej definicji szkoły“ inwestycji, jednak faktem jest, że twarde widelce nie mają wpływu na całkowitą podaż Bitcoinów w wysokości 21 milionów monet. Podczas gdy hakerzy są w stanie kraść monety od czasu do czasu, te przestępstwa ograniczają się zazwyczaj do wymiany i nadzoru, prób wyłudzenia pieniędzy i błędnych kluczy prywatnych – nie samej sieci Bitcoinów.

„Lepiej nie mieć żadnej opinii niż słabo uzasadnioną“, powiedział użytkownik Twittera anilsaidso.